Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaOgłoszenia
Gmina Czerwonak - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

KOMUNIKAT GMINNEGO PRZEDSIĘBIORSTWA WODOCIĄGOWEGO

dzień temu

KOMUNIKAT GMINNEGO PRZEDSIĘBIORSTWA WODOCIĄGOWEGO Sp. z o.o.


PŁUKANIE SIECI WODOCIĄGOWEJ w m. BOLECHÓWKO i BOLECHOWO

"Informujemy, że w związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, planowane na nadchodzące noce (28/29.11 oraz 29/30.11) płukanie sieci wodociągowych w miejscowości Bolechówko oraz Bolechowo zostaje przełożone na Grudzień 2023 r.

O dokładnym terminie zostaną Państwo poinformowani z należytym wyprzedzeniem. Za utrudnienia przepaszmy."


GMINNE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Więcej

KOMUNIKAT ENEA OPERATOR - PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ

dzień temu

KOMUNIKAT ENEA sp. z o.o.


PLANOWANE WYŁĄCZENIA - Gmina Czerwonak:

Obszar Czerwonak

w dniu: 01-12-2023,

w godzinach: od 08:00 do godz.11:00

Czerwonak: ul. Szkolna od 22 do 44 parzyste, od 31 do 59 nieparzyste.


GMINNE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Więcej

KOMUNIKAT ENEA sp. z o.o. PLANOWANE WYŁĄCZENIA

5 dni temu

KOMUNIKAT ENEA sp. z o.o.

PLANOWANE WYŁĄCZENIA - Gmina Czerwonak:

Obszar Czerwonak

w dniu: 2023-11-30,

w godzinach: 09:00 do 12:00

Czerwonak: pl. Zielony od 1 do 4, ul. Dojazd 2, 4, ul. Stawna 2, 3.


Obszar Czerwonak

w dniu: 2023-12-02,

w godzinach: 09:00 do 11:00

Czerwonak: ul. Szkolna od 1 do 27 nieparzyste bez 5, od 2 do 18 parzyste.


GMINNE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Więcej
Komunikat.jpg

WAŻNY KOMUNIKAT - PŁUKANIE SIECI WODOCIĄGOWEJ w m. BOLECHÓWKO i BOLECHOWO

7 dni temu

WAŻNY KOMUNIKAT GMINNEGO PRZEDSIĘBIORSTWA WODOCIĄGOWEGO Sp. z o.o.

PŁUKANIE SIECI WODOCIĄGOWEJ w m. BOLECHÓWKO i BOLECHOWO


"Informujemy, że w nocy z dnia 28.11.2023 na 29.11.2023 w miejscowości Bolechówko oraz z dnia 29.11.2023 na 30.11.2023 w godzinach 22:00-05:00 w miejscowości Bolechowo planowane są płukania sieci wodociągowej według technologii AQUACLEAN.

W związku z powyższym Mieszkańców Bolechówka oraz Bolechowa prosimy o niepobieranie wody (w tym wyłączenie automatycznego podlewania) w terminach wymienionych powyżej.

Dla pewności zalecane jest zakręcenie zaworu przed wodomierzem w celu uniknięcia dostania się środka czyszczącego do instalacji wewnętrznej. Po zakończeniu prac prosimy o odpuszczenie około 100 litrów wody (co odpowiada ok. 15 minutom przepływu przez kran). Odradzamy podlewania zieleni odpuszczoną wodą. Sieć zostanie wypłukana przepływowym medium czyszczącym sporządzonym z wody chlorowanej, powietrza i soli kamiennej spożywczej 5S (posiadający atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny).

Powyższe prace maja na celu poprawę stanu technicznego wodociągów, czyszczenia sieci i przyłączy wodociągowych.

Przepraszamy za utrudnienia".


GMINNE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Więcej
Komunikat.jpg

Utrudnienia związane z odbiorem odpadów komunalnych w miejscowości Miękowo

8 dni temu

W związku z remontem przejazdu kolejowego pomiędzy Czerwonakiem a Miękowem mogą wystąpić utrudnienia związane z odbiorem odpadów komunalnych w miejscowości Miękowo. Informujemy, że odpady których nie uda się odebrać dziś zostaną odebrane w dniu jutrzejszym tj. 21.11.2023 r.

 

Zespół ds. Gospodarki Odpadami


Więcej

Jak wspierać swoje dziecko w cyfrowym świecie - o ochronie rodzicielskiej, higienie cyfrowej i wpływie internetu na jego rozwój

11 dni temuza 14 dni

Praktyczne porady od rodzica, miłośnika technologii i pedagoga.

 

Rodzicu czy potrafisz towarzyszyć dziecku w odkrywaniu cyfrowego świata?

Czy chcesz poznać proste i praktyczne wskazówki dotyczące wprowadzania zasad domowej higieny cyfrowej i ochrony rodzicielskie?

 

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie 12 grudnia 2023 r. o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

 

Spotkanie poprowadzi Dawid Łasiński znany jako Pan Belfer - nauczyciel z Internetów, ekspert w dziedzinie zastosowania technologii w edukacji a przede wszystkim rodzic 9 i 11 latka, który na co dzień stosuje zasady domowej higieny cyfrowej.

W dzisiejszych czasach Internet i technologia mają ogromny wpływ na nasze dzieci. Coraz więcej czasu spędzają one przed ekranem komputera, telefonu czy przy konsoli, przez co staje się to nieodłączną częścią ich życia. Dlatego chcemy podzielić się z Państwem praktycznymi poradami, jak i dlaczego warto kontrolować to, czego nasze dzieci doświadczają w cyfrowym świecie, jak dbać o higienę cyfrową oraz jak wpływa to na ich rozwój.

W trakcie spotkania usłyszycie Państwo praktyczne wskazówki od rodzica, który jest również miłośnikiem technologii a jednocześnie pedagogiem, który profesjonalnie zajmuje się tą tematyką. Porozmawiamy na temat różnych narzędzi dostępnych dla rodziców, które pomogą w kontroli treści dostępnych w Internecie, a także podzielimy się informacjami dotyczącymi zagrożeń, na jakie nasze dzieci mogą natrafić online.

Wierzymy, że to spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wspólnej refleksji na temat tego, jak wspierać swoje dzieci w cyfrowym świecie. Pokażemy też, że Internet może być miejscem pełnym możliwości rozwoju dla naszych pociech, pod warunkiem, że będziemy je odpowiednio edukować i wspierać.


Wspólnie odkryjemy metody budowania pomostu łączącego potrzeby dzieci z Generacji Z z obawami rodziców.

 

Już teraz zapisz datę spotkania w kalendarzu i do zobaczenia.

Więcej
386845762_6832199813529901_5652840106438199743_n.jpg

W sobotę (18.11 ) PSZOK w Bolechowie będzie nieczynny.

11 dni temu

W najbliższą sobotę PSZOK w Bolechowie będzie nieczynny. Aktualnie na terenie EKO-TOM prowadzony jest remont nawierzchni drogi dojazdowej, a w dniu 18.11.2023 r. planowane są prace konserwacyjne drogi dojazdowej przy PSZOK co uniemożliwia jego otwarcie.

 

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Więcej

Obowiązek składania deklaracji w zakresie odprowadzania nieczystości ciekłych

12 dni temu

Informujemy, że zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

 

Z przepisów powyższej ustawy wynika m.in., że mieszkańcy terenów nieskanalizowanych mają obowiązek wyposażyć swoje nieruchomości w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych lub w przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych.

Jednocześnie właściciel nieruchomości, na którego posesji znajduje się zbiornik bezodpływowy (szambo) lub przydomowa oczyszczalnia ścieków, ma obowiązek:

  •  zawarcia umowy z firmą posiadającą zezwolenie wójta na prowadzenie tej działalności,
  •  posiadania dowodów uiszczania opłat za wywóz nieczystości ciekłych lub osadów (rachunki, faktury VAT, które powinny zawierać: dane przedsiębiorstwa odbierającego nieczystości, dane właściciela nieruchomości oraz informację, w jakiej ilości zostały odebrane nieczystości ciekłe).

 

Urząd Gminy Czerwonak uruchomił pod adresem https://deklaracje.czerwonak.pl możliwość elektronicznego zgłoszenia szamba/oczyszczalni. Zgłoszenia należy dokonać do dnia 31 stycznia 2024 r. W wyniku zgłoszenia wygenerowany zostanie protokół kontroli, który będzie trzeba podpisać podpisem kwalifikowanym i przesłać drogą mailową do Urzędu Gminy bądź wydrukować podpisać i dostarczyć do Urzędu Gminy.

W przypadku braku zgłoszenia do systemu, uprawnieni pracownicy Urzędu oraz Straż Gminna będą prowadzić kontrole na terenie Państwa nieruchomości.

Osoby, które nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub osadników w przydomowych oczyszczalniach ścieków, powinny uczynić to niezwłocznie.

Za brak umowy oraz za brak dowodów uiszczania opłat za wywóz nieczystości ciekłych lub osadów (rachunki, faktury VAT) na właściciela nieruchomości może zostać nałożony mandat karny.

 

Wydział Ochrony Środowiska


Więcej

17.11.2023 - remont przejazdu Kolejowego w Miękowie

13 dni temu

W związku z remontem przejazdu Kolejowego w Miękowie od 17.11, od godziny 23:00 do 20.11 do godziny 4:00 nie będą kursowały pociągi na odcinku Bolechowo-Czerwonak.

Koleje wielkopolskie w tym czasie uruchomia zastępcza komunikację autobusową.

 

Na czas remontu przejazdu kolejowego wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Przez Miękowo mogą przejechać jedynie autobusy komunikacji zbiorowej oraz mieszkańcy Miękowa dla pozostałych pojazdów wprowadzono zakaz przejazdu przez ul. Kolejową , Ogrodową , Słowackiego i Na Skarpie w Miękowie.

Oznakowane są objazdy dla pojazdów do 30T przez Biedrusko a dla pojazdów o większej masie przez Oborniki drogą krajową nr 11

 

Informujemy również o korekcie rozkładu jazdy - sprawdź

 

W

Więcej

Kategorie

Kalendarz wydarzeń

pon
wt
śr
czw
pt
sob
niedz