11 grudnia w godzinach od 18:00 do 20:00 w salonie FOTONATURA w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej "Dziewicza Góra odbędzie się wernisaż prezentujący plakaty, które w ramach konkursu na 100 lecie Lasów Państwowych wykonali studentki i studenci Pracowni Plakatu i Identyfikacji Wydarzeń na Wydziale Grafiki Projektowej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Wystawa zaprezentuje 26 prac, w tym 5, które decyzją jury zostały wyróżnione. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie z leśnikami i artystami. W programie krótka prezentacja z okazji jubileuszu 100-lecia Lasów Państwowych, w tym również o projekcie, przybliżającym Polską Szkołę Plakatu.
Korzystając z umiejętności studentów do odkrywania nieoczekiwanych skojarzeń, poszukiwania nowych symboli czy zaskakujących metafor chcielibyśmy pokazać wiek naszej leśnej historii. Formuła plakatu pozwala w syntetyczny i nierzadko nieoczywisty sposób nadać aktualnym treściom i lokalnym wydarzeniom znaczenie ponadczasowe i uniwersalne.
Nadleśnictwo Łopuchówko i Fundacja "Ludzki Świat - Mundo Humano" zapraszają do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Dziewicza Góra” na Świąteczne Warsztaty Plastyczne.
W niedzielę, 15.12.2024 r. – tradycyjnie przed Wigilią Bożego Narodzenia w Salonie FOTONATURA, odbędzie się już VII edycja wydarzenia pn. „Leśne Anioły”. Spotkanie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych osób, w szczególności dla rodzin z dziećmi. Warsztaty zostaną przeprowadzone w dwóch turach:
- 1 grupa godz. 10:00-11:30;
- 2 grupa godz. 12:00-13:30.
Anioły i inne świąteczne ozdoby wykonamy z dużych i małych brzozowych krążków połączonych z korą. Nie zabraknie szyszek, igliwia czy gałązek. W tym dniu uwydatnimy całe piękno tego naturalnego surowca. Przypomnimy sobie również, ile zastosowań może mieć drewno i jak istotną rolę odgrywa w naszym życiu. Podczas warsztatów uwolnimy drzemiącą w nas kreatywność i stworzymy pachnące lasem dekoracje, które zabierzecie do domu!
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapewniamy potrzebne materiały oraz merytoryczną opiekę. Prosimy uczestników o dostarczenie na warsztaty wypełnionych i podpisanych formularzy zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz zgody na publikację wizerunku. Regulamin u dołu strony.
Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy!
Kontakt: ([email protected]).
Do zobaczenia!
Fundacja Pora na Nas zaprasza na bezpłatne szkolenie: "Pogadajmy: komunikacja alternatywna i wspomagająca".
Adresaci szkolenia: terapeuci, nauczyciele, rodzice osób z niepełnosprawnością z gminy Czerwonak.
Szkolenia odbędą się 11 i 18 grudnia 2024 r. o godz. 16.30, w Kicinie, przy ul. Radosnej 12.
Zapisy: 572 147 483.
Szkolenie sfinansowane ze środków budżetowych gminy Czerwonak.
Fundacja Pora na Nas zaprasza na bezpłatne szkolenie: "Pogadajmy: komunikacja alternatywna i wspomagająca".
Adresaci szkolenia: terapeuci, nauczyciele, rodzice osób z niepełnosprawnością z gminy Czerwonak.
Szkolenia odbędą się 11 i 18 grudnia 2024 r. o godz. 16.30, w Kicinie, przy ul. Radosnej 12.
Zapisy: 572 147 483.
Szkolenie sfinansowane ze środków budżetowych gminy Czerwonak.
BMW Klub Poznań zaprasza na Świąteczny SPOT BMW, który odbędzie się 14 grudnia 2024 r. na parkingu przy stacji kolejowej Czerwonak-Osiedle (parking park & ride), ul. Gdyńska 131. Start o godzinie 16.00.
- dla dzieci Św. Mikołaj
- zakończenie BMW on Tour, wręczenie nagród
- słodkości i herbata z świątecznymi dodatkami
- świąteczna strefa BMW
- konkurs TOP-3
- sesja fotograficzna
Wydarzenie charytatywne - będzie zbierana karma dla bezdomnych kotów.
Organizator zaprasza wszystkie marki aut i motocykle
Organizator:
BMW Klub Poznań
Wsparcie: gmina Czerwonak
Gminny Ośrodek Kultury Sokół i Teatr Biuro Podróży zapraszają na spektakl plenerowy work in progres Burza.
Spektakl zostanie zaprezentowany 17 grudnia o godzinie 18:00 na parkingu przy Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.
Spektakl work in progress Burza TBP, inspirowany dramatem Szekspira jest widowiskiem plenerowym. Główny konflikt, to starcie przeciwstawnych postaw człowieka wobec natury. Antonio, brat Prospery to kolonizator, eksploatator. Jest emanacją patriarchalnego zarządzania światem. Prospera, jego siostra (w oryginale brat) jest jego przeciwieństwem. Zesłana na wyspę oswaja ją; wykorzystując swój żeński potencjał, wprowadza w środowisku harmonię.
Przedpremierowy pokaz jest częścią projektu pt. "Burza: recykling idei. Spektakl plenerowy" dofinansowanego przez Krajowy Plan Odbudowy i Unię Europejską.
Wstęp wolny.
KOMUNIKAT ENEA Operator Sp. z o.o.:
PLANOWANE WYŁĄCZENIA
Obszar Koziegłowy
w dniu: 2024-12-12,
w godzinach: 12 gru 08:00 - 12 gru 13:00
Koziegłowy:
- ul. Kwiatowa 6, 6A-K.
GMINNE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
tel.: 519 877 191
e-mail: [email protected]
W załączeniu przedstawiamy komunikat Komendanta Ośrodka Szkolenia Poligonowego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, informujący o strzelaniach na terenie poligonu Biedrusko w miesiącu grudniu 2024 r. oraz przypominający o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa na terenie poligonu.
Zgodnie z treścią tego komunikatu, na terenie poligonu Biedrusko, od dnia 01.12.2024 r. do dnia 31.12.2024 r., od poniedziałku do soboty w godz. 7:00 – 15:30 i 18:00 – 24:00, odbywać się będą strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz środków pozoracji pola walki. Dodatkowo, w systemie całodobowym, mogą odbywać się ćwiczenia dynamiczne, obejmujące swoim zasięgiem obszar całego poligonu.
Na terenie poligonu Biedrusko realizowane są całoroczne polowania indywidualne i zbiorowe w rejonie obwodów łowieckich 116, 181 i 186 kół łowieckich nr 79 „Orzeł”, nr 81 „Drop” i nr 86 „Sokół”, jak również swoją działalność prowadzą saperzy realizujący interwencyjną neutralizację przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych różnego pochodzenia.
OSTRZEGAMY, ŻE PRZEBYWANIE NA TERENIE OŚRODKA SZKOLENIA CENTRUM SZKOLENIA WOJSK LĄDOWYCH W POZNANIU (TEREN POLIGONU W BIEDRUSKU) STWARZA REALNE ZAGROŻENIA DLA ŻYCIA I ZDROWIA.
Ze względów bezpieczeństwa teren poligonu wojskowego Biedrusko jest objęty całkowitym zakazem wstępu dla osób nieuprawnionych, w tym dla ruchu pieszego, rowerowego, samochodowego, a także wszelkich form turystyki i rekreacji.
Na tym terenie obowiązuje też zakaz zbierania runa leśnego i łowienia ryb. Zakaz ten obowiązuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu - również, gdy nie ma strzelań na poligonie.
Na terenie poligonu nie są wytyczone żadne drogi publiczne, drogi leśne dopuszczone do ruchu publicznego, drogi/ścieżki rowerowe, szlaki turystyczne, trasy edukacyjne, itp.
Odcinek "Pierścienia rowerowego wokół Poznania" przebiegający po drodze asfaltowej Złotniki - Biedrusko uległ likwidacji w dniu 22.12.2018 r., a przemieszczanie się tą trasą jest traktowane jak wykroczenie.
W miesiącu grudniu 2024 r. nie jest planowane użycie uzbrojenia, dla którego strefa bezpieczeństwa obejmuje również rzekę Wartę i istniałaby potrzeba zamknięcia dla żeglugi drogi wodnej znajdującej się w granicach poligonu Biedrusko. (od km 209,50 do km 216).
Osobną kwestią pozostaje dostęp turystów do rezerwatu "Śnieżycowy Jar", który znajduje się na terenie poligonu Biedrusko. Rejon rezerwatu znajduje się w strefie bezpieczeństwa strzelnicy, czyli w rzeczywistości w strefie upadku pocisków, przez co z oczywistych względów dostęp do niego jest bardzo ograniczony. Rezerwat był dostępny dla osób cywilnych w wybrane weekendy podczas kwitnienia śnieżycy wiosennej. Ponowne udostępnienie rezerwatu planowane jest na przełomie zimy i wiosny 2025 roku.
Rezerwat leży w rejonie upadku pocisków, wobec czego przebywanie na jego terenie jest szczególnie niebezpieczne.
Zapraszamy do zapoznania się z całością załączonego komunikatu.
GMINNE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
tel.: 519 877 191
e-mail: [email protected]
Informujemy, że Prezes Rady Ministrów, na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 92), podpisał nw. Zarządzenia:
Zarządzenia obowiązują od dnia 1 grudnia 2024 roku, od godz. 00:00, do dnia 28 lutego 2025 roku do godz. 23:59.
Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem do gotowości, w trakcie występujących zagrożeń:
Zgodnie z zapisami "Zarządzenia nr 173/2023 Wójta Gminy Czerwonak z dnia 20 czerwca 2023 r. w sprawie przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP na terenie Gminy Czerwonak" wskazane w w/w zarządzeniu osoby są odpowiedzialne za realizację na terenie Gminy Czerwonak modułów zadaniowych I.1, II.1, II.2, II.3.
Wersja elektroniczna ww. zarządzenia Wójta dostępna jest na stronie https://bip.czerwonak.pl/7201/dokument/29727 .
Informujemy, że w tych dniach należy zwracać baczną uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, pozostawiony w miejscach publicznych bagaż, podejrzanie wyglądające paczki czy samochody, które zaparkowano w miejscach niedozwolonych. O każdej sprawie powinno się informować policję. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ważne są także informacje o sytuacjach niestandardowych, które mogą nam wydać się co najmniej dziwne.
W odniesieniu do placówek oświatowych, stopień alarmowy BRAVO oznacza oprócz konieczności zwrócenia zwiększonej uwagi na podejrzane zachowania osób znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu szkół i placówek lub podejrzane przedmioty, przede wszystkim wprowadzenie i przestrzeganie bezwzględnego zakazu wstępu do przedszkoli i szkół osobom postronnym.
GMINNE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
tel.: 519 877 191
e-mail: [email protected]
Firma WitoLabels oraz Klub Honorowych Dawców KRWI PCK "Gośliniacy" zapraszają na mikołajkową akcję poboru krwi z możłiwością rejestracji do banku szpiku.
Akcja odbędzie się 6 grudnia br. w godz. 8.30-13.30, na terenie firmy Wito Labels, ul. Poligraficzna 1, Bolechowo.
Akcja otwarta dla wszystkich, dla uczestników słodki upominek.